MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
  • A.SERAFIN-MASZYNY SKA
    32-043 Skała ul. Rzemieślnicza 6
    biuro@maszynywogrodzie.com
    tel. +48 12 419 45 45
Dobry interes z glebogryzarką - MASZYNY W OGRODZIE
10422
post-template-default,single,single-post,postid-10422,single-format-standard,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-12448
 

Blog

Dobry interes z glebogryzarką

  |   Glebogryzarki separacyjne

Każdy, kto pracuje w ogrodzie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie spulchnienie ziemi to podstawa. Dzięki temu nasz teren nadaje się pod wysiew, jest pozbawiony dużych grudek ziemi oraz kamieni. Praca ta, wykonywana ręcznie zajmowałaby zbyt wiele czasu. Na szczęście doskonałym rozwiązaniem przy tej pracy jest glebogryzarka, która ułatwia cały proces.

Jak pracuEfekt pracy glebogryzarki separacyjnej R2je glebogryzEfekt pracy glebogryzarki separacyjnej R2arka?

Praca glebogryzarki nie jest skomplikowana, a jej podstawowym elementem są ruchome rotory. Ich głównym zadaniem jest odseparowanie tych elementów gleby, które nie mogą ulec rozdrobnieniu. Żeby to umożliwić, w trakcie pracy rotory poruszają w przeciwna stroną do kierunku jazdy. Powoduje to wyłączenie większych elementów (np. kamieni), które spadają na glebę jako pierwsze, a nastepnie są przykrywane dobrze rozdrobnioną glebą. Ta nadaje się już do dalszej pracy.

Glebogryzarki separacyjne są na ogół większe, dzięki czemu nadają się do pracy na większych obszarach niż przeznaczone do ciągników jednoosiowych glebogryzarki samojezdne. Glebogryzarki Separacyjne TST HI posiadają także możliwość zamontowania siewnika, co pozwala zamienić maszynę w doskonały zestaw rolniczy.

Na własnej skórzeGlebogryzarka separacyjna TST HI z Bobcatem S300

We wrześniu 2016 roku firma Garden SP. z o.o. z miejscowości Spręcowo (woj. warmińsko-mazurskie) pozyskała naszą flagową glebogryzarkę separacyjną (model TST HI 150), która została zaadaptowana do miniładowarki Bobcat. Właściciel firmy – Pan Rafał Stanisławski – doskonale wiedział jakiego urządzenia poszukuje przed finalizacją zamówienia. Duże gabaryty nośnika wymagały zastosowania niestandardowego rozwiązania jakim było przesunięcie płyty montażowej. Dział serwisowy firmy Serafin Maszyny doposażył TST HI przed dostawą w niezbędne podzespoły jak wspomniana płyta, czy system wolnego spływu płynu hydraulicznego.

Po dwóch miesiącach było już jasne, że zakup właśnie tej glebogryzarki to bardzo dobry interes. Urządzenie, jak deklaruje Pan Rafał, zwróciło się po tygodniu pracy, a do połowy listopada miało za sobą 50 000 m2 zrekultywowanego terenu. Były to przede wszystkim boiska sportowe i tereny im przyległe, które muszą być idealnie równe. Z maszyną TST HI nie jest to żaden problem.

Glebogryzarka Pana Rafała ma zostać docelowo rozbudowana o hydrauliczny siłownik do przesuwania całej sekcji w obu kierunkach. Natomiast jej właścicielowi wypada życzyć kolejnego zera do metrażu wykonanych zleceń i samych zadowolonych klientów.

GLEBOGRYZARKI SEPARACYJNE

AUTHOR - Aleksandra Smolińska