MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
 • A.SERAFIN-MASZYNY SKA
  32-043 Skała ul. Rzemieślnicza 6
  biuro@maszynywogrodzie.com
  tel. +48 12 419 45 45
Glebogryzarka – profesjonalne urządzenie do prac w ogrodzie - MASZYNY W OGRODZIE
9616
post-template-default,single,single-post,postid-9616,single-format-standard,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-12448
 

Blog

Glebogryzarka – profesjonalne urządzenie do prac w ogrodzie

  |   Glebogryzarki samojezdne

Wszyscy miłośnicy prac w swoim ogrodzie zawsze wyczekują wiosny, aby móc znów spędzać w nim swój wolny czas. Zazwyczaj prace, które mają na celu przygotować glebę pod wysiew, wymagają siły fizycznej i dużych nakładów czasu. Istnieje idealne rozwiązanie dla działkowiczów i ogrodników, aby oszczędzić sobie męczącej i czasochłonnej pracy. Tym rozwiązaniem jest glebogryzarka, która doskonale sobie poradzi z wiosennym przygotowaniem ziemi. Maszyna ta ma możliwość wykonania jednocześnie kilku czynności. Jak wydajnie korzystać z glebogryzarki?

Uprawa ogrodó

Nasze wskazówki:

Właściwe napowietrzona ziemia = efektywny wzrost roślin

Za pomocą glebogryzarki bardzo szybko przygotujesz glebę pod wysiew czy sadzenie. Dodatkowo sprawdza się w pracach utrzymujących idealny stan trawnika.

Glebogryzarka wykona dokładnie takie prace jak:

 • przekopanie, spulchnienie i napowietrzenia ziemi
 • przygotowanie gleby dla założenia trawnika, ogrodu lub pod wysiew
 • zmieszanie ziemi z nawozem sztucznym bądź naturalnym
 • rozdrobnienie grudek ziemi pozostałych po jej zaoraniu

Glebogryzarka na Twoje potrzeby

Glebogryzarka GZUżywając glebogryzarki Twoja praca w ogrodzie będzie przebiegać sprawnie, szybko i efektywnie. Już nie będziesz musiał spędzać wielu godzin na męczącym przekopywaniu ziemi, ponieważ z glebogryzarką zrobisz to w znacznie krótszym czasie. Ciesz się obfitymi plonami dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu i powierz mu najcięższe czynności.

Działanie glebogryzarki jest proste, a jej istotnymi elementami są właściwie ustawione rotatory, które dokładnie rozdrabniają glebę. W wyniku pracy urządzenia uzyskujemy o wiele lepszy efekt, niż w przypadku przekopania ziemi w tradycyjny sposób łopatą. Precyzyjnie rozdrobniona gleba nie wymaga poprawek, które trzeba wykonywać w przypadku pracy ręcznej. Nawet jeśli dwukrotnie przekopiemy ziemię, to i tak nie mamy gwarancji, że wszelkie bryły zostaną należycie rozdrobnione.

Musimy zwrócić uwagę na to, że przy pracach na działce czy w ogrodzie spędzamy dużo czasu, a rezultat możemy podziwiać w efektywności plonów. Jeśli nieodpowiednio przygotujemy glebę, niedokładnie rozdrabniając bryły ziemi, zatrzymamy prawidłowy wzrost roślin. W przypadku użycia glebogryzarki, zapewnimy ziemi dokładne i równomierne napowietrzenie.  W dodatku rotatory działają jednostajnie, aby na stałej głębokości spulchnić ziemię. W wyniku tego rośliny rozwijają się miarowo. Najlepszym dowodem na zasadność użycia glebogryzarki, jest niewątpliwie plon, który na tak przygotowanej ziemi bywa często zaskakujący dla niejednego działkowca. Owoce i warzywa o lepszej jakości i smaku to największa nagroda dla miłośników działek, a piękne trawniki i kwiaty, zadowolą oko pasjonatów ogrodów. Dzięki mechanicznemu przygotowaniu gleby przez glebogryzarkę, korzystamy zatem wielokrotnie.

Nawozy naturalne – bogactwo dla roślin!

Kompost jest doskonałym nawozem, który ma wiele drogecennych  właściwości. Dzięki niemu gleba staje się pulchna i wzbogacona w próchnicę. Ponadto jest to “bezpłatny” nawóz, który naturalnie użyźni glebę. Przy pomocy glebogryzarki możemy rozprowadzić go efektywnie i równomiernie.

W dodatkowych akcesoriach glebogryzarki znajduje się obsypnik, który dokładnie rozprowadzi kompost. Ponadto przyda się przy zasypywaniu sadzeniaków. Jeśli chcemy użyźnić glebę przy pomocy torfu, również możemy skorzystać z tego narzędzia. Zyskamy poprawę struktury ziemi, zwiększymy jej wilgotność i rozluźnimy ją w przypadku gdy w składzie gleby znajduje się dużo gliny.

Używanie tego nowoczesnego urządzenia, jakim jest glebogryzarka, polecane jest zwłaszcza osobom o małym doświadczeniu w nawożeniu i przygotowywaniu ziemi. Uzyskujemy tu równomierne rozłożenie kompostu i torfu, a także ochronę samego operatora maszyny przed trującymi oparami.

Glebogryzarka GrilloWłaściwe urządzenie to klucz do sukcesu!

Jeśli chcemy, aby urządzenie służyło nam efektywnie i długo, musimy pamiętać o należytej konserwacji oraz używaniu go we właściwych warunkach pogodowych. Niezmiernie ważna jest tu wilgotność gleby, ponieważ spulchnianie jej jest niewskazane w trakcie suszy, ani po opadach deszczu, wtedy nie jest możliwe odpowiednie spulchnienie gleby. Natomiast w trakcie silnych upałów, również praca glebogryzarką nie jest wskazana, ze względu na niższą efektywność pracy, ale też z uwagi na zdrowie operatora maszyny, ponieważ łatwo wtedy o udar słoneczny. Najlepiej jest wykonywać prace urządzeniem przy umiarkowanej temperaturze i wilgotności.

 

Czym się kierować podczas zakupu glebogryzarki?

 • solidnością układu przekopującego
 • szerokością w jakiej pracuje urządzenie
 • mocą silnika
 • rodzajem przekładni
 • wielofunkcyjnością
 • mobilnością
 • dostępem do części zamiennych
 • serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym

 

Glebogryzarka łatwa w transporcie

 

Podsumowanie:

W trakcie kupna glebogryzarki trzeba kierować się także solidnością wykonania podzespołów, takich jak rotatory i ich łączenia z wałem. To elementy najbardziej eksploatowane. Wydajność silnika powinna zapewnić niezawodne działanie podczas kontaktu z podłożem. Sprawdzony i solidny model to oszczędzenie sobie konieczności częstych wizyt w serwisie i wymiany części.

Glebogryzarki samojezdne

 

AUTHOR - IZABELA BEDNARCZYK