MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
 • Serafin PUH Andrzej Serafin
  32-088 Przybysławice ul.Widokowa1
  biuro@maszynywogrodzie.com
  tel. +48 12 419 45 45
MASZYNY W OGRODZIE | Grillo od kuchni
11400
single,single-post,postid-11400,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Blog

Grillo od kuchni

  |   Aktualności

Włoska marka GRILLO jest znanym na całym świecie producentem najwyższej klasy urządzeń przeznaczonych do prac ogrodowych i komunalnych. Z szerokiej gamy produktowej wyróżnić możemy glebogryzarki, ciągniki jednoosiowe, kosiarki samojezdne z zasobnikami i bez oraz karczownice.

Fabryka Grillo stare maszyny

Jak zaczęła się historia tej marki?

W 1953 roku dwudziestoletni Włoch Benito Pinza, założyciel firmy “Officine Pinza”, zaprojektował i stworzył innowacyjny ciągnik jednoosiowy . Jego wynalazek był krokiem milowym w mechanizacji rolnictwa. W 1957 roku firma przyjęła nazwę GRILLO i od tamtej pory nieprzerwanie projektuje i produkuje maszyny przeznaczone dla profesjonalnego rolnictwa, utrzymania terenów zielonych, ogrodu przydomowego czy prywatnego ogrodu warzywnego.

W czym tkwi sukces włoskiego producenta?

Za niezawodnością i jakością GRILLO stoi zespół inżynierów, którzy pracują nad nowymi technologiami ułatwiającymi pracę operatora, zwiększającymi jego  efektywność i bezpieczeństwo pracy.  Każde innowacyjne rozwiązanie musi przejść testy praktyczne i wytrzymałościowe, aby mogło trafić na linię produkcyjną. Sama produkcja odbywa się zgodnie z przyjętymi przez System Jakości GRILLO normami europejskimi. W trzech fabrykach zlokalizowanych we Włoszech postawiono na półautomatyczną linię montażową, cięcia laserowe czy szeroko rozumianą robotykę. Wszystkie urządzenia są w 100% produkcji włoskiej, a komponenty użyte w produktach GRILLO – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania i są efektem wieloletniej pracy włoskich konstruktorów.

Grillo SpA to:

 

 • ponad 20 000 maszyn rocznie
 • 50 różnych modeli
 • 200 pracowników wewnętrznych
 • dystrybucja produktów do 55 krajów na całym świecie na 5 kontynentach
 • sieć 1500 bezpośrednich sprzedawców i ponad 60 dystrybutorów

Maszyny GRILLO od lat cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i narzucają bardzo wysokie standardy jakościowe w branży, co przekłada się na ich wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

AUTHOR - IZABELA BEDNARCZYK