MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
  • A.SERAFIN-MASZYNY SKA
    32-043 Skała ul. Rzemieślnicza 6
    biuro@maszynywogrodzie.com
    tel. +48 12 419 45 45
Maszyna do zadań specjalnych - MASZYNY W OGRODZIE
11362
post-template-default,single,single-post,postid-11362,single-format-standard,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-12448

Blog

Maszyna do zadań specjalnych

  |   Aktualności

Firmy komunalne i ogrodnicze oraz prywatni użytkownicy, którzy muszą zmierzyć się z na prawdę wysoką i gęstą trawą często decydują się na zakup KARCZOWNIC – specjalistycznych urządzeń, które świetnie sobie radzą na bardzo wymagającym terenie. Karczownice wycinają nie tylko trawę, ale także krzewy i małe drzewka. Są bardzo stabilne na zboczach i zwrotne. Serafin Maszyny w swojej ofercie posiada aż 7 różnych karczownic włoskiej marki Grillo: prostsze, sterowane ręcznie – CL – oraz karczownice-traktorki –  Climbery. Czym się różnią te dwie serie i na którą z nich warto się zdecydować?

Seria CL – również do domowego użytku

Ręczne karczownice Grillo z serii CL są mniejsze i mogą być z powodzeniem wykorzystane zarówno do profesjonalnego, jak i domowego użytku – do pielęgnacji trawników czy do prac w sadzie. Wyposażone w benzynowy silnik, napę hydrostatyczny i przedni agregat tnący docierają do trudno dostępnych miejsc np. pod krzewy czy nisko rosnące gałęzie. Specjalne opony gwarantują przyczepność w każdych warunkach, a idealne rozłożenie masy oraz nisko położony środek ciężkości zapewniają stabilność urządzenia na nierównym podłożu czy stromych stokach. Skoszony materiał odprowadzany jest z tyłu maszyny. Wydajność ręcznych karczownic waha się między  2000 a 2500 m3/h.

Karczownica CL 62 - doskonała kosiarka do wysokiej trawy

Climbery – stabilne, bezpieczne i wielofunkcyjne

Seria Climber to duże i wydajne karczownice-traktorki przeznaczone dla profesjonalistów. Czym się wyróżniają na tle innych dostępnych na rynku modeli? Przede wszystkim potężnym benzynowym silnikiem Briggs & Stratton oraz skrzynią biegów z napędem hydrostatycznym, które pozwalają na bezpieczną i efektywną pracę na obszarach zaniedbanych, terenach leśnych i trudno dostępnych miejscach. Poruszanie się do przodu i do tyłu jest bardzo płynne – umożliwiają to dwie dźwignie, które regulują moc i kierunek jazdy. Maksymalna prędkość jaką osiągają to 9 km/h, a w przypadku modelu Climber 8.22 to 10 km/h. Agregat tnący umieszczony pomiędzy osiami wyposażony jest w jeden nóż tnący, którego końcówki są zaostrzone z obu stron, dzięki czemu można wydłużyć ich żywotność obracając je w przeciwnym kierunku. Szerokość koszenia w zależności od modelu waha się pomiędzy 850 a 980 mm. Regulacja wysokości odbywa się z pozycji siedzącej za pomocą dźwigni i waha się od 35 mm do nawet 135 mm. Wydajność karczownic serii Climber zaczyna się od 4800 m²/h w modelu Climber 7.13 aż do 7500 m3/h w najnowszej maszynie Climber 10 AWD 27!

Climber 10.27 podczas dostawy

To co charakteryzuje Climbery Grillo, podobnie zresztą jak serię CL, to bardzo dobra stabilność pojazdu – zachowana dzięki rozsądnemu rozłożeniu wagi i nisko położonemu środkowi ciężkości. Małe promienie skrętu, w zależności od modelu od 45 do 70 cm, pozwalają  również na koszenie w wąskich uliczkach i przejściach. Komfortowe warunki pracy dla operatora zapewnia regulowana kierownica i regulowane siedzisko z podłokietnikami, które wyposażone jest w system antywstrząsowy i automatycznie dopasowuje się do ciężaru operatora.

Karczownica samojezdna Climber 10 AWD 27 - idealne urządzenie do koszenia na zboczach

Ogromną zaletą karczownic serii Climber jest ich wielofunkcyjność. W sezonie wiosenno-letnim koszą trawę, a  w okresie zimowym można doposażyć je w lemiesz do odśnieżania. Karczownice serii Climber to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm dbających przez cały rok o tereny zielone na wymagającym i nierównym terenie.

Film z pracy maszyny znajdziesz na naszym kanale YouTube .

 

 

AUTHOR - IZABELA BEDNARCZYK