MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
  • A.SERAFIN-MASZYNY SKA
    32-043 Skała ul. Rzemieślnicza 6
    biuro@maszynywogrodzie.com
    tel. +48 12 419 45 45
Solidna baza wielu prac w ogrodzie - MASZYNY W OGRODZIE
11586
post-template-default,single,single-post,postid-11586,single-format-standard,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-12448

Blog

Solidna baza wielu prac w ogrodzie

  |   Aktualności

Dbasz o tereny zielone firm, instytucji i osób prywatnych? Zajmujesz się profesjonalnym zakładaniem ogrodów? Jeżeli tak, przeczytaj jak możesz zaoszczędzić swój czas i pieniądze, osiągając jednocześnie wysoką skuteczność!

Ciągnik jednoosiowy Grillo

Glebogryzarki, kosiarki, odśnieżarki – każdy z tych sprzętów jest niezbędny podczas prac w ogrodzie, jednak każda nowa maszyna zajmuje dużo miejsca, wymaga odmiennej konserwacji i obsługi, a przede wszystkim sporych funduszy. A gdyby tak móc korzystać z jednego urządzenia cały rok? Czy to możliwe? Tak, jeżeli posiadamy ciągnik Grillo, np. model G 110, przeznaczony do profesjonalnego użytku!

Ten jednoosiowy traktorek wyposażony jest w silnik benzynowy lub Diesel, w 6-biegową skrzynią biegów, ręczne hamulce na oba koła, regulowaną kierownicę z systemem antywibracyjnym oraz blokadę dyferencjału, dzięki której jest stabilny w trudnych warunkach terenowych. Oferta Grillo obejmuje również mniejsze ciągniki, przeznaczone do przydomowego użytku (modele G 45, G 52, G55), jednak wszystkie łączy jedna ważna cecha: za sprawą szerokiej gamy współpracujących z nimi urządzeń są wielofunkcyjne.

Zestaw idealny

Jednym z najważniejszych osprzętów dedykowanych ciągnikom jest glebogryzarka separacyjna Condor o mocy – w zależności od modelu – od 8 do 18 KM.  Dzięki jej pracy możemy wykonać kila czynności na raz oszczędzając czas  i pieniądze.  Glebogryzarka sprawdzi się przy ścinaniu starej darni i regeneracji trawnika, przygotowaniu gleby pod uprawę czy podczas prac związanych z zakładaniem ogrodu.  Rotory działające przeciwbieżnie do kierunku jazdy ciągnika podcinają warstwę gleby i oddzielają kamienie, większe bryły czy resztki trawnika. Frakcja ze wspomnianymi elementami opada jako pierwsza i jest przykrywana warstwą uprawionej, dobrze rozdrobnionej ziemi. Świetnym uzupełnieniem glebogryzarki jest brona niwelacyjna, która wyrównuje teren,  nie niszcząc efektu pracy glebogryzarki oraz siewniki, które razem tworzą agregat uprawno-siewny 2 w 1.

Szeroki wachlarz akcesoriów

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z Grillo nie tylko przygotujemy grunt pod trawnik, ale skosimy trawę, odśnieżymy posesję czy wyczyścimy kostkę brukową.  Wszystko to dzięki różnym akcesoriom kompatybilnym z ciągnikami.

Wśród nich znajdziemy aż trzy rodzaje kosiarek – bijakowe, które przeznaczone są do prac w wymagającym, nierównym terenie; rotacyjne używane w każdych warunkach – nawet przy bardzo wysokiej i mokrej trawie, pełnią również rolę mulczera; oraz listwowe – o dużej szerokości koszenia na mniej wymagającym terenie.

Ciągniki Gillo mogą być również wyposażone w szczotki do zamiatania i odśnieżania. Są stabilne dzięki kołom podporowym oraz funkcjonalne za sprawą 3- stopniowej regulacji kąta pracy.  Wyczyszczą dokładnie kostkę brukową, odśnieża posesję z lekkiego śniegu, pomogą w usunięciu liści.

Zimą w zależności od zakresu prac, do wyboru mamy lemiesz lub odśnieżarki wirnikowe. Te drugie urządzenia posłużą w najcięższych warunkach zimowych. Posiadają turbinę oraz tunel wylotowy dzięki którym świetnie rozdrabniają i wyrzucają zalegający śnieg i bryły lodu.

Szybka modyfikacja i w drogę!

Tak, ciągniki Grillo mogą służyć jako dwuosiowe maszyny do transportu! Jak to możliwe? Wystarczy doposażyć je w przyczepę transportową lub wózek transportowy. Obydwie opcje posiadają siedzisko dla operatora oraz ręczne hamulce. Możliwość sprawnego przemieszczania się i przewożenia np. trawy czy śniegu to kolejna ogromna zaleta ciągników Grillo.

Świadcząc usługi ogrodnicze i komunalne warto wybrać wielofunkcyjne urządzenie, które swoimi gabarytami nie sprawi problemu podczas transportu, będzie służyło cały rok, niezależnie od warunków pogodowych, a jego obsługa i wielofunkcyjność ułatwią nam pracę.

Warto wybrać ciągnik jednoosiowy Grillo!

AUTHOR - IZABELA BEDNARCZYK