MASZYNYOGRODNICZE.com
Zakupy
MASZYNYWOGRODZIE.com
  • A.SERAFIN-MASZYNY SKA
    32-043 Skała ul. Rzemieślnicza 6
    biuro@maszynywogrodzie.com
    tel. +48 12 419 45 45
Zakładanie ogrodu- jak odpowiednio przygotować teren? - MASZYNY W OGRODZIE
11182
post-template-default,single,single-post,postid-11182,single-format-standard,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-12448

Blog

Zakładanie ogrodu- jak odpowiednio przygotować teren?

  |   Aktualności

Droga do wymarzonej przestrzeni wokół domu wcale nie musi być skomplikowana. Wystarczy, że dobrze zaplanujemy każdy etap i prace z nim związane. Zaczynamy zawsze od projektu ogrodu, następnie przygotowujemy grunt i przechodzimy do realizacji poszczególnych elementów- siania trawy, ułożenia kostki lub ścieżek, instalacji architektury ogrodowej i finalnie – do sadzenia roślinności.  Aby wszystkie te etapy zakończyły się sukcesem, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Ma on wpływ na wygląd naszego trawnika, krzewów czy kwiatów oraz jakość i ilość warzyw które chcemy uprawiać.

Przygotowanie gruntu

Grunt, zwłaszcza świeżo po budowie czy remoncie domu, bywa zanieczyszczony i bardzo zaniedbany. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie ziemi ze wszystkich odpadków- kamieni, cegieł, betonu i innych elementów. Następnie należy usunąć wszystkie części roślin – te naziemne, jak i te znajdujące się głębiej –  korzenie, rozłogi i kłącza. Jak to zrobić jeżeli działka jest duża? Na pewno nie obędzie się bez użycia maszyn ogrodowych – glebogryzarki i brony.

Glebogryzarka separacyjna TST dla traktora ogrodniczego

Profesjonalne narzędzia

Glebogryzarki separacyjne to  maszyny wielofunkcyjne – podcinają warstwy gleby i oddzielają elementy, które nie mogą ulec rozdrobnieniu, takie jak kamienie czy większe bryły. To niezwykle przydatna funkcja- sprawnie pozbywamy się niechcianych elementów, a warstwa dobrze rozdrobnionej i napowietrzonej gleby znajduje się na wierzchu i jest gotowa do kolejnego etapu. Wszystko to odbywa się bez dodatkowych zabiegów i przejazdów maszyny. Jeżeli chcemy zadbać o użyźnienie gleby – również pomoże nam glebogryzarka. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób wprowadzimy kompost, obornik czy nawozy zielone.

 

 

 

Glebogryzarka separacyjna Condor z ciągnikiem G 110Glebogryzarki separacyjne

Glebogryzarki separacyjne włoskiego producenta R2  to propozycja dla profesjonalnych firm ogrodniczych. Dostępne w ofercie Serafin P.U.H są sprzedawane jako oprzyrządowanie do ładowarek, koparek i traktorków. Wyróżniają się m.in. wyprofilowanym kształtem noży, owalną obudową czy sprzęgłem  renomowanej na całym świecie, niemieckiej firmy Walterscheid. Zestaw do zakładania ogrodu to z kolei ciekawa propozycja dla firm, które są zainteresowane kompaktową maszyną, nie tylko samym osprzętem.

 

 

 

 

 

brona_wirnikowa_do_traktora

Brony wirnikowe

Przygotowany przez glebogryzarkę teren w dalszej kolejności powinien zostać wyrównany. Na tym etapie świetnie sprawdzi się brona wirnikowa, która dzięki płytszej pracy (kilka cm) wyrównuje wierzchnią warstwę gleby i nie niszczy efektu pracy separatora kamieni. W zależności od modelu brony marki R2 są kompatybilne z traktorami ogrodowymi, jednoosiowymi lub ładowarkami wielofunkcyjnymi. W przypadku ładowarek oraz traktorów 4-kołowych brony mogą występować z siewnikami, dając efekt „2w1”, czyli spulchnienie / wyrównanie gleby i wysiew trawy – wszystko podczas jednego przejazdu maszyny.

 

Odpowiednie przygotowanie terenu pod ogród, sad czy przydomowy warzywniak ma wpływ na powodzenie naszych dalszych działań. Dlatego na tym etapie warto zaufać profesjonalnym firmom oraz nowoczesnym narzędziom, które dzięki swojej wielofunkcyjności i efektywności przybliżą nas do celu.

 

AUTHOR - IZABELA BEDNARCZYK